Znany Lekarz

Agnieszka Kozioł-Kozakowska - ZnanyLekarz.pl

Zapraszam do gabinetu dietetycznego.


Zarówno niedobór jak i nadmiar składników pokarmowych może wpływać na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dieta to również sposób leczenia wielu chorób w tym celiakii, alergii, nietolerancji pokarmowych. 

Jeśli Twoje dziecko wymaga specjalistycznej diety lub masz wątpliwości czy jest ona dobrze zbilansowana zapraszam Cię na konsultację. 

Dietetyka pediatryczna wymaga specjalistycznego podejścia, wiedzy i doświadczenia w pracy z pacjentem ze szczególnymi potrzebami wynikającymi z okresu intensywnego rozwoju. 

Zajmuję się w szczególności leczeniem dietetycznym dzieci, razem z lekarzami poradni SONALMED tworzymy zespół w ramach którego dziecko pozostaje w opiece multidyscyplinarnej, co jest zgodne ze standardami leczenia otyłości. Zajmuję się głównie otyłością dziecięcą oraz chorobami gastrologicznymi. W swojej pracy klinicznej mam jednak do czynienia z różnymi jednostkami chorobowymi, dlatego jeśli Twoje dziecko wymaga interwencji dietetycznej, umów się na wizytę.

Pomagam też osobom dorosłym jeśli cierpisz na chorobę wymagającą interwencji dietetycznej zapraszamy Cię na konsultację.

 

 
Konsultacji udziela: Dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska 
 

Dr n. o zdr. Agnieszka Kozioł-Kozakowska- członek założyciel Polskiego Towarzystwa Otyłości Dziecięcej. Dietetyk, specjalista zdrowia publicznego, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim CM UJ. Adiunkt w klinice Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia, Kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej UJ CM. Zastępca koordynatora Międzyklinicznego Ośrodka Leczenia Otyłości Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, w którym pracuje jako dietetyk. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Jest autorem licznych publikacji  naukowych oraz popularno-naukowych o tematyce żywienia dziecka, dietetyki, zdrowia publicznego. Wykładowca na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych oraz szkoleniowych, organizator cyklicznej konferencji naukowo-szkoleniowej „Żywienie Dziecka Wczoraj i Dziś”.  Członek grupy roboczej HyperChildNet. Jest członkiem grup eksperckich współpracujących miedzy innymi z Najwyższą Izbą Kontroli oraz Małopolskim Urzędem Marszałkowskim.

Specjalizuje się w leczeniu dietetycznym w  szczególności w takich schorzeniach jak:

  • nietolerancje pokarmowe,
  • alergie pokarmowe,
  • zaparcia,
  • choroba Leśniowskiego-Crohna (expert Modulife),
  • niedowaga,
  • otyłość,
  • żywienie dziecka zdrowego-rozszerzanie diety,
  • zaburzenia karmienia,
  • niejadki.